Ga naar inhoud
BMI Calculator

U heeft

Met zit uw gewicht binnen de marge ( - ) die voor uw lengte als gezond wordt beschouwd. Met vormt uw gewicht een gezondheidsrisico. Een gezond gewicht voor uw lengte ligt tussen en . U bent momenteel dus ongeveer te zwaarlicht. Probeer wat aan te komen, of in ieder geval niet verder af te vallen. Uw gewicht hoeft niet meteen een probleem te zijn, maar het kan wel invloed hebben op hoe u zich voelt. Bespreek het daarom eens met uw huisarts, die kan samen met u bekijken wat er speelt - en wat u er zelf, of met hulp van een professional, aan kunt doen. U zit echter wel aan de ondergrens voor een gezond gewicht. Ons advies is om in ieder geval verder gewichtsverlies te voorkomen. U zit echter wel aan de bovengrens voor een gezond gewicht. Ons advies is om in ieder geval niet verder aan te komen. U zit met uw gewicht aan de ondergrens voor overgewicht. Dit hoeft niet meteen een probleem te zijn, maar probeer wat af te vallen en in ieder geval niet verder aan te komen. U zit met uw gewicht aan de bovengrens van overgewicht, u doet er verstandig aan om snel actie te ondernemen om uw gewicht niet verder te laten toenemen. Hoewel uw gewicht nog geen ernstig risico vormt, adviseren wij wel om in actie te komen en iets aan uw gewicht te doen. U kunt ook contact opnemen met uw huisarts. Die kan samen met u kijken naar uw gewicht, en wat u hier zelf - of met professionele hulp - aan kunt doen. U doet er verstandig aan snel in actie te komen en contact op te nemen met uw huisarts. Die kan samen met u kijken naar de behandelmogelijkheden. Dit is een ernstige situatie, en we adviseren u met klem snel in actie te komen en contact op te nemen met uw huisarts. Die kan samen met u kijken naar de behandelmogelijkheden. Op basis van deze BMI komt u mogelijk in aanmerking voor onze behandeling. Wilt u meer weten? Meld u hier aan voor een gratis voorlichting.

U kunt voor behandeling óók terecht bij NOK Clinics; plan hier een intake op de website.

Zoeken Kom ik in aanmerking?
Toegankelijkheid
Tekstgrootte:
Gratis voorlichting

Medewerking aan TV programma Obese

Er blijken vele vragen te leven rondom de medewerking van de Nederlandse Obesitas Kliniek (NOK) aan het programma Obese. Hieronder een uitleg over onze medewerking aan het TV programma.

Bij de aankondiging van het TV programma Obese hebben we direct besloten om onze medewerking te verlenen. Aangezien we als NOK veel kennis en expertise hebben over obesitas, leek het ons een goed idee om deze expertise ter beschikking te stellen aan het programma. En dan voornamelijk in het belang van de kandidaten. Daarnaast wilden we ook op deze manier een bijdrage leveren aan de awareness over deze doelgroep. Gelukkig was Eyeworks ook meer dan geïnteresseerd in onze advisering.

Voor aanvang van het programma hebben we als NOK alle deelnemers onderzocht om vast te stellen of deze kandidaten fysieke (cardiovasculaire) dan wel mentale (psychologische) risico’s zouden lopen bij deelname aan het programma. Daarnaast hebben we de programmamakers voorzien van kennis rondom obesitas welke van nut zou zijn bij de begeleiding van de kandidaten. Daarnaast zijn onze arts, psycholoog en diëtiste op de achtergrond betrokken geweest bij de begeleiding van de kandidaten waar nodig. Dit om de kandidaten te ondersteunen in deze zware strijd.

In onze eigen reguliere programma’s zijn wij als kliniek niet direct voorstander van het verliezen van een dergelijk gewicht in deze korte tijd. Dit omdat wij de intensieve, individuele begeleiding, zoals in het programma Obese, niet kunnen bieden. De reguliere programma’s van de NOK hebben tot doel ongeveer 5 – 10% gewichtsverlies en met name stabilisatie van het gewicht en dus geen verdere toename in gewicht. Natuurlijk hopen we dat mensen hun nieuwe leefstijl na de behandeling door de NOK blijven vasthouden en op die manier wellicht in de jaren erna nog extra gewicht kunnen verliezen.
Omdat de patiënten bij NOK alles veel meer op eigen kracht moeten doen, is intrinsieke motivatie noodzakelijk alvorens de gedragsverandering kan plaatsvinden.

Als iemand zoveel gewicht wil verliezen in korte tijd zoals in het programma Obese, dan is dagelijkse begeleiding noodzakelijk. Onder druk van dagelijkse, externe begeleiding lukt het mensen om door te zetten, ook op de moeilijke momenten. Daarnaast speelt het feit dat afhaken geen optie is bij de kandidaten van Obese natuurlijk ook een rol. In het begin heeft dit bijna bij alle kandidaten van Obese ook gewerkt om het intensieve programma vol te houden. Bij sommigen ging pas na maanden de knop om en was er toen pas voldoende intrinsieke motivatie om de extreme gedragsverandering vol te houden (NB nog steeds onder dagelijkse begeleiding). De gedragsverandering bij Obese richt zich net als in de programma’s van de NOK op bewegen en voeding. Ook het mentale aspect heeft bij alle kandidaten aandacht gehad; bij sommigen meer dan bij anderen. Niet alles wat achter de schermen heeft plaatsgevonden, is ook in beeld gebracht, het blijft immers TV.

Helaas is het in Nederland niet mogelijk om als zorginstelling dergelijke intensieve begeleiding te bieden. Simpelweg omdat er geen vergoedingen voor beschikbaar zijn. Als NOK maken we ons al jaren hard bij de zorgverzekeraars voor extra vergoedingen voor reguliere programma’s. Om individuele, intensieve en dagelijkse begeleiding te bieden, zouden de vergoedingen velen malen hoger moeten liggen. Natuurlijk zouden wij als NOK graag willen dat dergelijke begeleiding wel mogelijk is en vergoed kan worden in Nederland. We zijn daar ook voortdurend voor aan het strijden. Wellicht dat een dergelijk programma als Obese uiteindelijk kan bijdragen aan de overtuiging van de zorgverzekeraars dat extreem afvallen zonder chirurgische ingreep wel haalbaar is met dagelijkse, individuele en intensieve begeleiding.

Met vriendelijke groeten,
Directie Nederlandse Obesitas Kliniek